Lapinlahti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lapinlahti
Lapinlahden kunta
Komunë
noform
Stacioni hekurudhor Lapinlahti
Stema_figura
Vendndodhja
Lapinlahti is located in Finlanda
Lapinlahti
Lapinlahti
Vendndodhja e Lapinlahti në Finlandë

Koordinatat: 63°22′V 27°23′L / 63.367°V 27.383°L / 63.367; 27.383

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Heikki Airaksinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1874
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lapinlahti.fi


Lapinlahti (finlandisht: Lapinlahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]