Vesanto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesanto
Vesannon kunta
Komunë
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Vesanto në Finlandë
Vendndodhja e Vesanto në Finlandë
Websitewww.vesanto.fi

Vesanto (finlandisht: Vesannon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]