Komunat e Savonias Veriore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

18 komunat e Rajonit të Savonias VerioreFinlandë janë të ndara në pesë nën-rajone.


Nën-rajoni Savonia e sipërme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Kuopio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Savonia verilindore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Varkaus[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Inner Savonia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Savonias Veriore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale