Kuopio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuopio
Qytet
Vendndodhja
Kuopio is located in Finlanda
Kuopio
Kuopio

Koordinatat: 62°53′33″V 27°40′42″L / 62.89250°V 27.67833°L / 62.89250; 27.67833

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Kryetari i komunës Petteri Paronen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,317.24[1] km2
Dendësia 69.49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 62° 53′ 33″ Veri

27° 40′ 42″ Lindje

Kuopio (finlandisht: Kuopion kaupunki), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]