Shën Kits dhe Nevis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Saint Kits dhe Nevis)
Federation of Saint Kitts and Nevis
[[Figura: |85px|Emblema - Shën Kits dhe Nevis]]
Saint Kits dhe Nevis Saint Kits dhe Nevis
Moto Kombëtare: Country Above Self {Anglishtja:}
Vendndodhja - Shën Kits dhe Nevis
Vendndodhja - Shën Kits dhe Nevis

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Njësit administruese[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Shën Kits dhe Nevis – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale