Shën Kits dhe Nevis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Federation of Saint Kitts and Nevis
Flag of Saint Kitts and Nevis.svg [[Figura: |85px|Emblema - Shën Kits dhe Nevis]]
Saint Kits dhe Nevis Saint Kits dhe Nevis
Moto Kombëtare: Country Above Self {Anglishtja:}
Vendndodhja - Shën Kits dhe Nevis

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Njësit administruese[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Shën Kits dhe Nevis – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale