Tip TV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tip TV
Tip TV alb.png
Transmetimi i parë 10 tetor 2011
Zotëruar nga Tring TV
Formati SDTV 16:9
Shteti Shqipëri
Gjuha Shqip
Zona e transmetimit Shqipëri, Kosovë
Tipi Televizion
Zyrat qendrore Tiranë, Shqipëri
Televizione simotra Tring Tring
Faqja Web www.tring.al

Tip TV është një kanal shqiptar për fëmijë dhe adoleshentë të moshës 6-14 vjeç. Ky kanal synon të mbajë para ekranit si vëllanë e vogël, ashtu edhe motrën e madhe, dhe anasjellas. Tip TV është një portë komunikimi, të cilën prindërit nuk do të druhen ta hapin, sepse ajo që do të shohin kur të shpaloset bota atje nuk është e dëmshme për fëmijët, për zhvillimin mendor dhe intelektual të tyre. Ky kanal transmeton filma dhe seriale për fëmijë si të animuar, ashtu edhe televizivë; si të dubluar, ashtu edhe në gjuhën origjinale. U lançua më 11 tetor 2011 [1] nga platforma Tring.

Programacioni[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prodhime origjinale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Artist Tak Fak [2]
 • Tring Art Club [3]
 • Superhero Quiz [4]
 • Hip Hop Show
 • I Love Music

Seriale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Hollywood Arts
 • Shtëpia e Sekreteve
 • Engjëll në Kampus
 • Sekreti Magjik
 • H2O
 • Shkolla e Notit
 • Dino Den
 • Nxënësi i Ri
 • Aventurat e Shirley Holmes
 • Pse Mua
 • Ç'po Shpik Andi?
 • Huntik
 • Kung Fu Dino
 • Starways
 • Alergji nga Përbindëshat
 • Njeriu i Padukshëm

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]