Bashkimi Rusi Bellorusi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bashkimi Rusi Bellorusi

Bashkimi Rusi Bjellorusi është etnitet mbishtetëror i cili përbëhet nga Rusia dhe Bjellorusia e që është krijuar në vitin 1996.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Institucionet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]