Boleci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bolec
Fshat
Vendndodhja
Bolec is located in Kosova
Bolec
Bolec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 54″ Veri

21° 28′ 8″ Lindje

Bolec është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]