Strazha (Artanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strazhë
Fshat
Vendndodhja
Strazhë is located in Kosova
Strazhë
Strazhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 38″ Veri

21° 26′ 3″ Lindje

Strazhë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]