Tirinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tirincë
Trinë
Fshat
Vendndodhja
Tirincë is located in Kosova
Tirincë
Tirincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 14″ Veri

21° 31′ 53″ Lindje

Tirincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]