Bushinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bushincë
Bushat
Fshat
Vendndodhja
Bushincë is located in Kosova
Bushincë
Bushincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 30″ Veri

21° 30′ 25″ Lindje

Bushincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bushat.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]