Zebinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zebincë
Fshat
Vendndodhja
Zebincë is located in Kosova
Zebincë
Zebincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 884 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 38″ Veri

21° 24′ 37″ Lindje

Zebincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]