Kosaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosaç
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Kosaç is located in Kosova
Kosaç
Kosaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 10″ Veri

21° 30′ 4″ Lindje

Kosaç është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezanë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]