Tërniqeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërniqec
Urniçec
Fshat
Vendndodhja
Tërniqec is located in Kosova
Tërniqec
Tërniqec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 7″ Veri

21° 25′ 34″ Lindje

Tërniqec është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Urniçec.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]