Mazgova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazgovë
Muzgovë
Fshat
Vendndodhja
Mazgovë is located in Kosova
Mazgovë
Mazgovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 35″ Veri

21° 30′ 6″ Lindje

Mazgovë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Muzgovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]