Kantoni Tannay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Tannay)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Tannay
Canton de Tannay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Clamecy
Kryeqëndra Tannay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,79 km2
Popullsia 2.937 banorë 2006
Dendësia 14,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5824
Kantoni Tannay – harta_foto

Kantoni Tannay (frëngjisht: Canton de Tannay) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tannay. Ka sipërfaqe 197.79km2 dhe popullsi 2937 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Tannay aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]