Kantoni Saint-Saulge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Saulge
Canton de Saint-Saulge
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Nevers
Kryeqëndra Saint-Saulge
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 247,17 km2
Popullsia 3.279 banorë 2006
Dendësia 13,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5823

Kantoni Saint-Saulge (frëngjisht: Canton de Saint-Saulge) është një kantonDepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqendra e kantonit është Saint-Saulge. Ka sipërfaqe 247.17km2 dhe popullsi 3279 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Saulge aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]