Kantoni Nevers-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Nevers-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.891

Kantoni Nevers-Est (frëngjisht: Canton de Nevers-Est) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nevers. Ka sipërfaqe 16.5km2 dhe popullsi 8891 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nevers-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]