Kantoni Château-Chinon (Ville)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Château-Chinon (Ville)
Canton de Château-Chinon (Ville)
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Château-Chinon (Ville)
Kryeqëndra Château-Chinon (Ville)
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 376,83 km2
Popullsia 6.098 banorë 2008
Dendësia 16,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5803
Kantoni Château-Chinon (Ville) – harta_foto

Kantoni Château-Chinon (Ville) (frëngjisht: Canton de Château-Chinon (Ville)) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Château-Chinon (Ville). Ka sipërfaqe 376.83km2 dhe popullsi 6098 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Château-Chinon (Ville) aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]