Kantoni Saint-Amand-en-Puisaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Amand-en-Puisaye
Canton de Saint-Amand-en-Puisaye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kryeqëndra Saint-Amand-en-Puisaye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,5 km2
Popullsia 3.582 banorë 2006
Dendësia 19,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5820

Kantoni Saint-Amand-en-Puisaye (frëngjisht: Canton de Saint-Amand-en-Puisaye) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Amand-en-Puisaye. Ka sipërfaqe 180.5km2 dhe popullsi 3582 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Amand-en-Puisaye aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]