Kantoni Corbigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Corbigny
Canton de Corbigny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Clamecy
Kryeqëndra Corbigny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 274,18 km2
Popullsia 4.723 banorë 2008
Dendësia 17,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5806
Kantoni Corbigny – harta_foto

Kantoni Corbigny (frëngjisht: Canton de Corbigny) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Corbigny. Ka sipërfaqe 274.18km2 dhe popullsi 4723 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Corbigny aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]