Kantoni Pougues-les-Eaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Pougues-les-Eaux
Canton de Pougues-les-Eaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Nevers
Kryeqëndra Pougues-les-Eaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 83,94 km2
Popullsia 12.544 banorë 2006
Dendësia 149,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5817

Kantoni Pougues-les-Eaux (frëngjisht: Canton de Pougues-les-Eaux) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pougues-les-Eaux. Ka sipërfaqe 83.94km2 dhe popullsi 12544 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pougues-les-Eaux aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]