Kantoni La Charité-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Charité-sur-Loire
Canton de Charité-sur-Loire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kryeqëndra La Charité-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 259,68 km2
Popullsia 10.976 banorë 2008
Dendësia 42,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5802

Kantoni La Charité-sur-Loire (frëngjisht: Canton de La Charité-sur-Loire) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Charité-sur-Loire. Ka sipërfaqe 259.68km2 dhe popullsi 10976 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Charité-sur-Loire aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]