Kantoni Cosne-Cours-sur-Loire-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cosne-Cours-sur-Loire-Nord
Canton de Cosne-Cours-sur-Loire-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Cosne-Cours-sur-Loire
Kryeqëndra Cosne-Cours-sur-Loire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 76,2 km2
Popullsia 7.989 banorë 2006
Dendësia 104,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5831

Kantoni Cosne-Cours-sur-Loire-Nord (frëngjisht: Canton de Cosne-Cours-sur-Loire-Nord) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cosne-Cours-sur-Loire. Ka sipërfaqe 76.2km2 dhe popullsi 7989 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cosne-Cours-sur-Loire-Nord aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]