Kantoni Brinon-sur-Beuvron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Brinon-sur-Beuvron
Canton de Brinon-sur-Beuvron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Clamecy
Kryeqëndra Brinon-sur-Beuvron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,93 km2
Popullsia 2.407 banorë 2008
Dendësia 10,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5801
Kantoni Brinon-sur-Beuvron – harta_foto

Kantoni Brinon-sur-Beuvron (frëngjisht: Canton de Brinon-sur-Beuvron) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Brinon-sur-Beuvron. Ka sipërfaqe 230.93km2 dhe popullsi 2407 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Brinon-sur-Beuvron aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]