Kantoni Saint-Benin-d'Azy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Benin-d'Azy
Canton de Saint-Benin-d'Azy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Nevers
Kryeqëndra Saint-Benin-d'Azy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 349,74 km2
Popullsia 5.297 banorë 2006
Dendësia 15,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5821

Kantoni Saint-Benin-d'Azy (frëngjisht: Canton de Saint-Benin-d'Azy) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Benin-d'Azy. Ka sipërfaqe 349.74km2 dhe popullsi 5297 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Benin-d'Azy aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]