Kantoni Dornes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Dornes
Canton de Dornes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Nevers
Kryeqëndra Dornes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 267,58 km2
Popullsia 4.300 banorë 2006
Dendësia 16,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5810

Kantoni Dornes (frëngjisht: Canton de Dornes) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dornes. Ka sipërfaqe 267.58km2 dhe popullsi 4300 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dornes aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]