Kantoni Moulins-Engilbert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moulins-Engilbert
Canton de Moulins-Engilbert
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Château-Chinon (Ville)
Kryeqëndra Moulins-Engilbert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 296,47 km2
Popullsia 4.370 banorë 2006
Dendësia 14,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5815
Kantoni Moulins-Engilbert – harta_foto

Kantoni Moulins-Engilbert (frëngjisht: Canton de Moulins-Engilbert) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moulins-Engilbert. Ka sipërfaqe 296.47km2 dhe popullsi 4370 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moulins-Engilbert aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]