Kantoni Montsauche-les-Settons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montsauche-les-Settons
Canton de Montsauche-les-Settons
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Château-Chinon (Ville)
Kryeqëndra Montsauche-les-Settons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 342,69 km2
Popullsia 3.838 banorë 2006
Dendësia 11,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5814
Kantoni Montsauche-les-Settons – harta_foto

Kantoni Montsauche-les-Settons (frëngjisht: Canton de Montsauche-les-Settons) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montsauche-les-Settons. Ka sipërfaqe 342.69km2 dhe popullsi 3838 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montsauche-les-Settons aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]