Kantoni Luzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Luzy
Canton de Luzy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Nièvre
Arrondissement Château-Chinon (Ville)
Kryeqëndra Luzy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 331,65 km2
Popullsia 4.477 banorë 2006
Dendësia 13,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5813
Kantoni Luzy – harta_foto

Kantoni Luzy (frëngjisht: Canton de Luzy) është një kantondepartamentin Nièvre, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Luzy. Ka sipërfaqe 331.65km2 dhe popullsi 4477 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Luzy aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]