Mirashi (Kastriot)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dobrosella)
Mirash
Fshat

Mirashi është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Në këtë fshat ndodhet edhe Miniera e Mirashit që është një mnierë sipërfaqësore e qymyrit të linjitit dhe që operohet nga Korporata Energjetike e Kosovës (KEK). Para vitit 1999 fshati ishte i njohur edhe me emrin Dobrosella.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]