Jump to content

Douglas Augusto Mendes dos Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Douglas
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDouglas Augusto Mendes dos Santos
Datëlindja (1988-10-04) 4 tetor 1988 (35 vjeç)
VendlindjaPaulo Afonso, Bahia, Brazil
Gjatësia1.89 m (6 ft 2 in)
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Flamurtari Vlorë
Numri5
Karriera me të rinjtë
Bahia
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2007–2011Bahia3(0)
2009CRB (Huazim)2(0)
2010Colo Colo (Huazim)13(1)
2011–2013Arapongas59(0)
2013Guarany (loan)6(1)
2013Ceará (loan)25(1)
2014Treze12(2)
2014–Flamurtari Vlorë0(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 12 dhjetor 2014

Douglas Augusto Mendes dos Santos (lindur më 4 tetor 1988Paulo Afonso, Bahia) është një futbollist brazilian i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mbrojtës [1][2][3].

  1. ^ "Samba Foot". Arkivuar nga origjinali më 3 gusht 2017. Marrë më 11 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ UEFA
  3. ^ Profili te Soccerway