Ardit Shehaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardit Shehaj
Të dhënat personale
Emri i plotëArdit Shehaj
Data e lindjes (1990-09-23) 23 Shtator 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniMesfushor/Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri23
Karriera në rini
2000–2007Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–Flamurtari Vlorë101(9)
2011–2012KS Pogradeci (Huazim)2(0)
2012–2013KS Kastrioti (Huazim)19(2)
Ekipi kombëtar
2005–2007Shqipëria U–175(0)
2009Shqipëria U–202(1)
2008–2010Shqipëria U–212(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 mars 2014.
† Ndeshje (Gola).

Ardit Shehaj (lindur më 23 shtator 1990Vlorë)[1] është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategoria Superiore si sulmues.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamurtari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili