Nijaz Lena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nijaz Lena
Të dhënat personale
Emri i plotëNijaz Lena
Data e lindjes (1986-06-25) 25 Qershor 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesStruga, RSF Jugosllavi
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2010Makedonija GP32(8)
2010–Flamurtari Vlorë157(20)
Ekipi kombëtar
2005-2006Maqedonia U–195(1)
2014Maqedonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 Mars 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 1 Mars 2014

Nijaz Lena (Maqedonisht: Нијаз Лена) (lindur më 25 qershor 1986Struga) është një futbollist maqedonas me origjinë shqiptare i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore dhe me kombëtaren maqedonase si mesfushor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]