Artan Sakaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artan Sakaj
Të dhënat personale
Emri i plotëArtan Sakaj
Data e lindjes (1980-12-08) 8 Dhjetor 1980 (39 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKS Flamurtari
Karriera në rini
1995–1998KS Flamurtari
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2004Flamurtari Vlorë105(2)
2004–2005Teuta Durrës30(0)
2005–2007Flamurtari Vlorë42(3)
2007–2008KF Elbasani12(0)
2008–2009Besa Kavajë30(2)
2009–2012Flamurtari Vlorë80(6)
2012–2013Teuta Durrës24(1)
2013–Flamurtari Vlorë10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 MarS 2014.
† Ndeshje (Gola).

Artan Sakaj (lindur më 8 Dhjetor 1980) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mbrojtës.[1]

Sakaj filloi karrierën e tij me klubin e qytetit të tij të lindjes, Flamurtari, përpara se të largohej nga Vlora ku luajti për dy klube, përfshirë edhe Elbasanin.[2] Ai u bashkua me Besën në Qershor 2008, duke u paraqitur me klubin UEFA Intertoto Cup 2008 ku ata arritën deri në raundin e dytë ku u eleminuan nga Grasshopper Club Zürich.[3] Në verën e vitit 2009, Sakaj u rikthye te Flamurtari, ku ai u bë kapiteni i klubit deri në vitin 2012.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Flamurtari Vlorë 2008-09". EUFO. Marrë më 18 qershor 2008. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Flamurtari gjen një vlonjat në merkato". Sport Ekspres. 8 qershor 2009. Marrë më 18 qershor 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Haisma, Marcel. "UEFA Intertoto Cup 2006 - Match Details". RSSSF. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 qershor 2009. Marrë më 18 qershor 2009. Një parametër i panjohur |deadurl= është injoruar (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)