Gledi Mici

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gledi Mici
20160714 EL Austria vs Kukesi 1591.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGledi Mici
Data e lindjes (1992-02-06) 6 Shkurt 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu
Numri3
Karriera në rini
2000–2007Tirana
2007–2009Apolonia Fier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Kamza24(2)
2012–2015Flamurtari Vlorë65(1)
2015–2016Kukësi45(1)
2016–Skënderbeu17(0)
Ekipi kombëtar
2006–2007Shqipëria U–172(0)
2011–2012Shqipëria U–214(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 4 Shkurt 2017.
† Ndeshje (Gola).

Gledi Mici (lindur më 6 shkurt 1991Tiranë) është një futbolistë shqiptarë i cili luan me klubin shqiptar SkënderbeuKategorinë Superiore si mbrojtës [1][2][3].

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway
  2. ^ "Gledi Mici". footballdatabase.eu. Marrë më 5 gusht 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ UEFA