Halim Begaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Halim Begaj
Të dhënat personale
Emri i plotëHalim Begaj
Data e lindjes (1985-11-29) 29 Nëntor 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri6
Karriera në rini
2000–2004Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2011Flamurtari Vlorë140(5)
2011–2012KS Pogradeci8(0)
2012–2013Vllaznia Shkodër16(0)
2013–Flamurtari Vlorë25(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Halim Begaj (lindur më 29 nëntor 1985Vlorë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mbrojtës [1].

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamurtari

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]