Hektor Idrizi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hektor Idrizi
Të dhënat personale
Data e lindjes (1989-04-15) 15 Prill 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri4
Karriera në rini
2000–2008Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013Bylis Ballsh80(1)
2013–2014Teuta Durrës30(1)
2014–Flamurtari Vlorë6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Hektor Idrizi (lindur më 15 prill 1989 in Vlorë) është një futbolistë shqiptarë i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mbrojtës [1][2][3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Footballdatabase
  2. ^ Soccerway
  3. ^ UEFA