Polizoi Arbëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polizoi Arbëri
Polizoi Arbëri - Albania U-21 (1).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëPolizoi Arbëri
Data e lindjes (1988-09-09) 9 Shtator 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesBerat, Albania
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri16
Karriera në rini
2002-2007Tomori Berat
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–2009Tomori Berat16(0)
2009–2010KS Lushnja14(0)
2010-2011Bylis Ballsh27(2)
2011–Flamurtari Vlorë56(3)
Ekipi kombëtar
2004–2005Shqipëria U–173(0)
2005–2007Shqipëria U–192(0)
2008–2010Shqipëria U–216(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 Mars 2014.
† Ndeshje (Gola).

Polizoi Arbëri (lindur më 9 shtator 1988) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mesfushor. Ai është vëllai i vogël i lojtarit të Bylis Gersi Arbëri.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]