Erald Hysi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erald Hysi
Personal information
Full nameEraldo Hysi
Date of birth (1986-08-13) 13 Gusht 1986 (35 vjeç)
Place of birthVlorë, Shqipëri
Position(s)Portier
Club information
Current team
Flamurtari Vlorë
Number12
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
2008-2012KF Vlora26(0)
2012-2013Flamurtari Vlorë (futsal)15(5)
2010-2011Flamurtari Vlorë0(0)
National team
2012-Shqipëria (futsal)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 7 korrik 2014

Erald Hysi (lindur më 13 gusht 1986Vlorë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategoria Superiore si portier [1][2][3]. Nga viti 2012 e deri në vitin 2013 ai ka qëë pjestar i skuadrës së futsalit të Flamurtari Vlorë [4].

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamurtari

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soccerway profile
  2. ^ Profili te Footballdatabase
  3. ^ Profili te UEFA
  4. ^ "Profili te FSHF". Arkivuar nga origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 3 janar 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)