Lejdi Liçaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lejdi Liçaj
Të dhënat personale
Emri i plotëLedio Liçaj
Data e lindjes (1987-01-19) 19 Janar 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri8
Karriera në rini
2000-2008Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009KS Flamurtari15(1)
2009-2010Skënderbeu Korçë14(0)
2010-2012Flamurtari Vlorë28(2)
2012-2013Luftëtari Gjirokastër11(3)
2013-Flamurtari Vlorë22(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 Mars 2014.
† Ndeshje (Gola).

Lejdi Liçaj (lindur më 19 janar 1987Vlorë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mesfushor.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]