Kantoni Argenteuil-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Argenteuil-Est
Canton d'Argenteuil-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Argenteuil
Kryeqëndra Argenteuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 37.249 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9502

Kantoni Argenteuil-Est (frëngjisht: Canton d'Argenteuil-Est) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Argenteuil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 37249 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Argenteuil-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]