Kantoni Beauchamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beauchamp
Canton de Beauchamp
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra Beauchamp
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 14,89 km2
Popullsia 24.393 banorë 2009
Dendësia 1.638,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 95??

Kantoni Beauchamp (frëngjisht: Canton de Beauchamp) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beauchamp. Ka sipërfaqe 14.89km2 dhe popullsi 24393 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beauchamp aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]