Kantoni Sannois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sannois
Canton de Sannois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Argenteuil
Kryeqëndra Sannois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,78 km2
Popullsia 25.349 banorë 1999
Dendësia 5.303,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9522

Kantoni Sannois (frëngjisht: Canton de Sannois) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sannois. Ka sipërfaqe 4.78km2 dhe popullsi 25349 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sannois aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Marie-Evelyne Christin (UMP)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]