Kantoni Garges-lès-Gonesse-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Garges-lès-Gonesse-Ouest
Canton de Garges-lès-Gonesse-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Garges-lès-Gonesse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.780 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9512

Kantoni Garges-lès-Gonesse-Ouest (frëngjisht: Canton de Garges-lès-Gonesse-Ouest) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Garges-lès-Gonesse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17780 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Garges-lès-Gonesse-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]