Kantoni Sarcelles-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Sarcelles-Sud-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej29.060

Kantoni Sarcelles-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Sarcelles-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarcelles. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29060 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sarcelles-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]