Kantoni Cormeilles-en-Parisis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cormeilles-en-Parisis
Canton de Cormeilles-en-Parisis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Argenteuil
Kryeqëndra Cormeilles-en-Parisis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 12,55 km2
Popullsia 41.241 banorë 2009
Dendësia 3.286,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9505

Kantoni Cormeilles-en-Parisis (frëngjisht: Canton de Cormeilles-en-Parisis) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cormeilles-en-Parisis. Ka sipërfaqe 12.55km2 dhe popullsi 41241 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cormeilles-en-Parisis aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]