Kantoni Herblay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Herblay
Canton d'Herblay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Argenteuil
Kryeqëndra Herblay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 14,76 km2
Popullsia 30.327 banorë 2009
Dendësia 2.054,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9531

Kantoni Herblay (frëngjisht: Canton d'Herblay) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Herblay. Ka sipërfaqe 14.76km2 dhe popullsi 30327 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Herblay aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Nelly Léon

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]