Kantoni Beaumont-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaumont-sur-Oise
Canton de Beaumont-sur-Oise
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra Beaumont-sur-Oise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 44,94 km2
Popullsia 32.915 banorë 2009
Dendësia 732,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 95??

Kantoni Beaumont-sur-Oise (frëngjisht: Canton de Beaumont-sur-Oise) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumont-sur-Oise. Ka sipërfaqe 44.94km2 dhe popullsi 32915 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumont-sur-Oise aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]